Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 13 lutego 2012

Tesla Model S wyznacza nowe graniceTesla Model S  jest to samochód elektryczny marki Tesla Motors. Będzie to drugi model produkowany przez tę firmę, pierwszym jest sportowy pojazd Tesla Roadster. Produkcja modelu S ma się rozpocząć w połowie 2012.

sobota, 11 lutego 2012

Mocny atak Renault!


Nie wiadomo kiedy trafią do Polski natomiast za granicą  cześć z nich trafiła do  pierwszych klientów. Bardzo ciekawy zabieg ponieważ każde z nich reprezentuje odmiennego klienta. 

środa, 8 lutego 2012

Auto ładowane w 10 minut!

Jedna z brytyjskich firm zajęła się ambitnym planem stworzenia auta  elektrycznego dodatkowo sportowego . Samochód dostał nazwę Lightning GT a co jeszcze ciekawsze ma się podobno ładować w 10 minut przy pomocy szybkiej ładowarki.

niedziela, 5 lutego 2012

Romet 4E - czyli Polacy nie gęsi też elektryczne auto mają!

Firma Romet specjalizująca się jak każdy chyba wie w rowerach ostatnio bardzo prężnie się rozwija . Efektem jest produkcja wyczynowych rowerów czy motocykli . Jednak niebawem prawdopodobnie na początku wiosny 2012 zaskoczą nas jeszcze bardziej nowym Polskim samochodem elektrycznym. Nie wiem w jakim stopniu będzie to polski samochód ,a nie Chiński . Jednak  Chiński w tym przypadku może być zaletą .

sobota, 4 lutego 2012

Ciekawa strona http://www.ecomoto.info/

Przeglądając internet w poszukiwaniu informacji na temat elektrycznych samochodów moją uwagę zwróciła bardzo ciekawa strona http://www.ecomoto.info/ dotycząca pomocy przy ładowaniu aut elektrycznych . Można powiedzieć ze jest to pomoc  zwykłych osób bądź firm które udostępniają  własne gniazdka do ładowania  samochodu.

Rekord sprzedaży Nissana Leaf'a w NorwegiiWedług danych Opplysningsrådet for Veitrafikken w styczniu w Norwegii Nissan sprzedał 210 samochodów elektrycznych Leaf, co daje rekordowy udział w rynku nowych aut - 1,9%. W Listopadzie było to 211 samochodów , jednak udział w rynku był wtedy niższy - 1,8%. W zestawieniu obejmującym 20 najlepiej sprzedających się modeli nie znalazł się żaden inny samochód elektryczny.


Łącznie w styczniu w Norwegii zarejestrowano 257 nowych aut elektrycznych. A wiec całkiem sporo jak na zimę. Zobaczymy jak sprzedaż rozwinie się w późniejszym czasie gdyż tak naprawdę styczeń nie sprzyja sprzedaży tego typu pojazdów.